Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řecko - Atény - informace

Hledáte zájezd do Athén? Hlavní město Řecka, Athény, je známé svým bohatým historickým dědictvím, antickými památkami a kosmopolitní atmosférou. Athény jsou ideálním místem pro milovníky historie, umění a kultury. Můžete navštívit Akropoli s Parthenónem, národní muzea a starověké archeologické lokality. Město je také plné života s tradičními tržišti, moderními kavárnami a tavernamei, kde si... Celý popis

Hledáte zájezd do Athén? Hlavní město Řecka, Athény, je známé svým bohatým historickým dědictvím, antickými památkami a kosmopolitní atmosférou. Athény jsou ideálním místem pro milovníky historie, umění a kultury. Můžete navštívit Akropoli s Parthenónem, národní muzea a starověké archeologické lokality. Město je také plné života s tradičními tržišti, moderními kavárnami a tavernamei, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni.

Atény jsou hlavním a největším městem Řecka, a zároveň jedním z nejstarších měst na světě s bohatou historií a kulturním dědictvím. Toto město nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci antických památek, moderního života a bohaté kuchyně. Atény jsou zároveň centrem řecké kultury, umění a vzdělání.

Jedním z hlavních lákadel Atén jsou antické památky, které připomínají jejich význačnou roli v dějinách západní civilizace. Akropolis, což je známý akropole s Parthenónem jako nejvýznačnější stavbou, je jedním z nejslavnějších antických památek na světě. Atény jsou také domovem Agory, starověkého tržiště a fóra, kde se nacházely veřejné budovy, divadla a školy. Tyto místa jsou nyní otevřené pro návštěvníky, kteří mohou prozkoumávat antické ruiny a pozorovat bohatou historii Atén.

Město Atény je také známé pro své muzea, včetně Národního archeologického muzea, které obsahuje tisíce artefaktů a uměleckých děl z antického Řecka. Muzeum Akropole je dalším důležitým místem, kde jsou vystaveny artefakty a informace o Akropoli a její historii.

Atény jsou také místem, kde můžete ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Místní restaurace a taverny nabízí pokrmy jako moussaka, souvlaki, tzatziki a tradiční řecké dezerty, jako je baklava. Atmosféra v těchto místech je vřelá a přívětivá.

Město Atény je také bohaté na kulturu a umění, a nabízí divadelní představení, koncerty a festivaly po celý rok. Moderní Atény jsou dynamickým městem s živým nočním životem, obchody a kavárnami.

Celkově jsou Atény jedinečným spojením minulosti a přítomnosti, kde se setkávají antická kultura, moderní život a bohatá kulinářská scéna. Je to destinace, která přitahuje milovníky historie, umění, kultury a dobrého jídla.

Mapa Atény - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko