Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řecko - Attika - informace

Hledáte zájezd do Attiky? Tato historická oblast Řecka, ve které se nachází hlavní město Athény, je známá svými antickými památkami, malebnými pobřežími a bohatou kulturou. Attika je ideálním místem pro milovníky historie, umění a slunečních pláží. Můžete navštívit slavnou Akropoli v Athénách, procházet se starověkými ulicemi a objevovat antické chrámy. Kromě toho můžete relaxovat na krásných... Celý popis

Hledáte zájezd do Attiky? Tato historická oblast Řecka, ve které se nachází hlavní město Athény, je známá svými antickými památkami, malebnými pobřežími a bohatou kulturou. Attika je ideálním místem pro milovníky historie, umění a slunečních pláží. Můžete navštívit slavnou Akropoli v Athénách, procházet se starověkými ulicemi a objevovat antické chrámy. Kromě toho můžete relaxovat na krásných plážích na pobřeží Egejského moře a ochutnávat tradiční řeckou kuchyni v místních tavernamech.

Attika je region v Řecku nacházející se v jižní části země a zahrnuje oblast kolem hlavního města Atény. Tato historická a geografická oblast má mnoho lákadel pro návštěvníky, včetně antických památek, krásného pobřeží, bohaté kultury a moderního života.

Jedním z hlavních lákadel Attiky je akropolis v Athénách. Toto antické sídlo se nachází na vrcholu kopce a obsahuje několik slavných staveb, včetně Parthenónu a Erechtheia. Akropolis je jedním z nejslavnějších historických komplexů na světě a je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Attika nabízí také bohaté mořské pobřeží s krásnými plážemi a příležitostmi k vodním sportům. Oblast Sounion je známá pro svůj antický chrám Poseidóna a úchvatné západy slunce nad Egejským mořem.

Region Attika je bohatý na kulturu a umění. V Aténách najdete mnoho muzeí, galerií a historických památek. Mezi ně patří Národní archeologické muzeum, Muzeum Akropole a Benakiho muzeum. Atény jsou také domovem různých kulturních a uměleckých festivalů a akcí po celý rok.

Attika je také ideálním místem pro tradiční řeckou kuchyni a ochutnávání místních specialit. Místní taverny a restaurace nabízejí tradiční pokrmy, jako je moussaka, souvlaki, gyros a další.

Celkově je Attika fascinujícím regionem pro návštěvníky, kteří hledají kombinaci historie, kultury, pláží a moderního života. Je to místo, kde se setkávají bohaté dějiny, umění, gastronomie a nádherná příroda Řecka.

 

Mapa Attika - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko