Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řecko - Chalkidiki - informace

Hledáte zájezd do Chalkidiki? Tato oblast v severním Řecku je známá svými nádhernými plážemi, třemi poloostrovy a bohatými možnostmi pro dovolenou. Chalkidiki je ideálním místem pro milovníky slunce a moře, ale také pro ty, kteří chtějí poznávat řeckou kulturu a historii. Můžete si užít relaxaci na krásných plážích, prozkoumat historické památky jako je antický Olynthos a ochutnat tradiční... Celý popis

Hledáte zájezd do Chalkidiki? Tato oblast v severním Řecku je známá svými nádhernými plážemi, třemi poloostrovy a bohatými možnostmi pro dovolenou. Chalkidiki je ideálním místem pro milovníky slunce a moře, ale také pro ty, kteří chtějí poznávat řeckou kulturu a historii. Můžete si užít relaxaci na krásných plážích, prozkoumat historické památky jako je antický Olynthos a ochutnat tradiční řeckou kuchyni v místních tavernamech.

Chalkidiki, také známá jako Chalkidikis nebo Chalcidice, je krásný poloostrov nacházející se v severní části Řecka. Tento region je známý svými nádhernými plážemi, přírodními krásami a historií, což ho činí populární destinací pro návštěvníky hledajícími kombinaci relaxace, dobrodružství a kultury.

Chalkidiki se skládá ze tří hlavních prstenců nebo nohou poloostrova, nazývaných Kassandra, Sithonia a Athos. Každý z nich má své vlastní jedinečné charakteristiky:

  1. Kassandra: Kassandra je nejbližší pevninskému Řecku a je známá svými písečnými plážemi a oblíbenými letovisky. Je ideálním místem pro dovolenou u moře, plážové aktivity a noční život.

  2. Sithonia: Sithonia leží uprostřed Chalkidiki a je známá svou nádhernou přírodou, tajemnými zátokami a klidnějším prostředím. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou, pěší turistiku a průzkum přírody.

  3. Athos: Athos je třetí noha Chalkidiki a je známý jako autonomní mnichovský stát, kde se nachází kláštery a monastická komunita. Přístup k Athosu je omezený a je rezervován pouze pro muže, kteří mohou navštívit kláštery a chrámy.

Chalkidiki nabízí bohatou historii a kulturní dědictví. V regionu najdete antické památky, jako je Olynthos a Stageira, rodisko Aristotela. Můžete také navštívit tradiční řecké vesnice a ochutnat místní kuchyni v taverenách.

Poloostrov Chalkidiki je obklopen krásným Egejským mořem a nabízí širokou škálu vodních aktivit, včetně potápění, plavání a plachtění. Je také ideálním místem pro pěší turistiku a průzkum přírody, díky krásné horské krajině a lesům.

Celkově je Chalkidiki atraktivní destinací pro návštěvníky, kteří hledají krásy Egejského moře, přírodu, historii a kulturu. Je to místo, kde se setkávají tradiční řecký život a moderní turistické pohodlí.

Mapa Chalkidiki - poloha lokalit ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko