Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řecko - Ithaka - informace

Hledáte zájezd na Ithaku? Tento řecký ostrov v Jónském moři je známý svou nádhernou přírodou, klidem a historií spojenou s Homérem. Ithaka je ideálním místem pro milovníky přírody, klidu a dobrodružství. Můžete si užít procházky v krásné přírodě, navštívit antické archeologické lokality a prozkoumat malebné rybářské vesnice. Tato destinace je známá svými čistými plážemi a křišťálově čistým... Celý popis

Hledáte zájezd na Ithaku? Tento řecký ostrov v Jónském moři je známý svou nádhernou přírodou, klidem a historií spojenou s Homérem. Ithaka je ideálním místem pro milovníky přírody, klidu a dobrodružství. Můžete si užít procházky v krásné přírodě, navštívit antické archeologické lokality a prozkoumat malebné rybářské vesnice. Tato destinace je známá svými čistými plážemi a křišťálově čistým mořem, což ji činí ideálním místem pro odpočinek a šnorchlování.

Ithaka, také známá jako Ithaki, je krásný řecký ostrov v Jónském moři. Tento ostrov je známý díky svému spojení s antickou řeckou mytologií a především legendárním hrdinou Odysseem, který se zde měl podle Homérovy Odysseie vrátit domů. Ithaka nabízí nádhernou přírodu, malebná městečka a klidné pláže, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a dobrodružství.

Jedním z hlavních lákadel Ithaky je jeho příroda. Ostrov je zalesněný, a proto nabízí ideální prostředí pro pěší turistiku a průzkum. Můžete se vydat na turistické trasy a objevovat krásné výhledy, olivové háje a horské kopce.

Město Vathy je hlavním přístavem Ithaky a zároveň administrativním centrem ostrova. Je to malebné městečko s tradičními řeckými domy a kavárnami pod širým nebem. Můžete si zde vychutnat místní kuchyni a procházet se kolem přístavu.

Ithaka má také několik krásných pláží, včetně Gidaki Beach a Filiatro Beach. Tyto pláže mají jemný písek a průzračnou vodu, což je ideální pro koupání a relaxaci.

Kromě toho si můžete na Ithace prohlédnout několik historických památek, jako je zřícenina hradu v Paleochori a antické nálezy. Ithaka je také spojována s mnoha mýty a legendami, což přidává ostrovu zvláštní kouzlo.

Celkově je Ithaka tichým a krásným ostrovem, ideálním pro ty, kteří hledají klid a klid. Je to místo, kde můžete prozkoumat přírodu, užívat si pláže a zároveň se ponořit do antické řecké historie a mytologie.

 

Videa

Ithaka

Mapa Ithaka - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko