Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řecko - Samos - informace

Hledáte zájezd na Samos? Tento řecký ostrov v Egejském moři je známý svou nádhernou přírodou, tradičními vesnicemi a bohatou historií. Samos je ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené spojené s přírodou a kulturou. Můžete si užít krásné procházky přírodou, navštívit historické památky, jako je antický chrám bohyně Héry, a ochutnat místní speciality v tavernamech a kavárnách. Tato... Celý popis

Hledáte zájezd na Samos? Tento řecký ostrov v Egejském moři je známý svou nádhernou přírodou, tradičními vesnicemi a bohatou historií. Samos je ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené spojené s přírodou a kulturou. Můžete si užít krásné procházky přírodou, navštívit historické památky, jako je antický chrám bohyně Héry, a ochutnat místní speciality v tavernamech a kavárnách. Tato destinace je také známá svými vinicemi, které producují slavné samijské víno.

Samos je krásný ostrov v severovýchodní části Egejského moře a je součástí Řecka. Tento ostrov je známý svou úchvatnou přírodou, historií a kulturou. Samos nabízí nádherné pláže, horskou krajinu, starověké památky a tradiční řeckou atmosféru.

Hlavním městem Samu je Vathy, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Toto malebné město nabízí přístav, tradiční taverny, kavárny a obchody se suvenýry. Můžete procházet úzkými uličkami a prozkoumávat starověké památky, jako je Eupalinův tunel, který byl postaven v 6. století př. n. l.

Samos je známý svými plážemi, které nabízejí jemný písek a průzračnou vodu. Pláže, jako je Tsamadou, Lemonakia a Potokaki, jsou ideální pro koupání a slunění. Můžete si také pronajmout vodní sportovní vybavení nebo se věnovat šnorchlování.

Ostrov je bohatý na historii a kulturu. Můžete navštívit starověké chrámy a památky, jako je Heraion, který byl zasvěcen bohyni Héře, a starověké město Pythagorio, které nese jméno po slavném matematikovi Pythagorovi, který se narodil na Samu.

Pro milovníky přírody je Samos ideálním místem pro pěší výlety a procházky. Ostrov nabízí krásné výhledy na moře a hory, a je domovem bohatého rostlinného a živočišného světa.

Samos je také proslulý svým vínem, zejména místní odrůdou muscat. Můžete navštívit místní vinice a ochutnat tradiční samoské víno.

Celkově je Samos ideálním místem pro dovolenou, která spojuje krásné pláže, historii a přírodu. Je to místo, které vám umožní ponořit se do řecké kultury a užít si nádherné scenérie Egejského moře.

Mapa Samos - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko