Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Rumunsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Rumunska? Naše zájezdy do Rumunska vás zavedou do této středoevropské země, která nabízí rozmanitou krajinu, historická města a bohatou kulturu. Během zájezdu do Rumunska můžete prozkoumat krásnou přírodu této země. Můžete podniknout túry v Karpatech, které nabízejí úchvatné hory a horská jezera. Rumunsko, oficiálně...

Informace o zemi Rumunsko

Hledáte zájezd do krásného Rumunska? Naše zájezdy do Rumunska vás zavedou do této středoevropské země, která nabízí rozmanitou krajinu, historická města a bohatou kulturu. Během zájezdu do Rumunska můžete prozkoumat krásnou přírodu této země. Můžete podniknout túry v Karpatech, které nabízejí úchvatné hory a horská jezera.

Rumunsko, oficiálně známé jako Rumunská republika, je středoevropskou zemí s bohatou historií, malebnou přírodou a kulturním dědictvím. Tato země nabízí různorodé scenérie, od hor a lesů po historická města a hrady.

Hlavním městem Rumunska je Bukurešť, které je také největším městem a ekonomickým centrem země. Bukurešť je známá svou architekturou, včetně krásného Parlamentního paláce, který je jedním z největších budov na světě.

Rumunsko je známé svými přírodními krásami, včetně Karpatských hor, které nabízejí možnosti pro turistiku a lyžování. Země má také bohaté lesy, krásná jezera, jako je jezero Bucura, a unikátní přírodní rezervace, jako je Biosférická rezervace Delta Dunării.

Kulturní scéna Rumunska je různorodá, s vlivy z různých etnických skupin a historických událostí. Země má bohatou hudbní tradici, včetně tradičních národních melodií a klasické hudby. Folklor a tradiční tance jsou také důležitou součástí místní kultury.

Historie Rumunska sahá až do starověku, a zahrnuje období římské nadvlády, středověkých knížectví a osvobození od Osmanské říše. Rumunsko bylo také domovem slavných postav, jako byl Vlad Špikul, známý jako Drákula.

Rumunská kuchyně je chutná a rozmanitá, zahrnuje pokrmy, jako je mămăligă (kukuřičná kaše), sarmale (plněné zelím) a mici (grilovaná klobása). Víno je také důležitou součástí místní kultury, a Rumunsko má mnoho vinic, které produkují kvalitní víno.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v horách, poznání historie a kultury a objevování krásné přírody, je Rumunsko ideální destinací. Země nabízí možnosti pro návštěvu historických měst, procházky v přírodě a ochutnání tradičních pokrmů. Rumunsko je zemí, kde se setkávají minulost a přítomnost, což dává návštěvníkům bohatý a zajímavý zážitek.

Mapa Rumunsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko