Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Rwanda - informace

Hledáte zájezd do nádherné Rwandy? Naše zájezdy do Rwandy vás zavedou do této krásné východoafrické destinace, která nabízí úžasné divočiny, fascinující kulturu a nádhernou přírodu. Během zájezdu do Rwandy si můžete užít safari a pozorování divoké zvěře v národních parcích a rezervacích. Rwanda je známá svými horskými gorilami, které můžete...

Informace o zemi Rwanda

Hledáte zájezd do nádherné Rwandy? Naše zájezdy do Rwandy vás zavedou do této krásné východoafrické destinace, která nabízí úžasné divočiny, fascinující kulturu a nádhernou přírodu. Během zájezdu do Rwandy si můžete užít safari a pozorování divoké zvěře v národních parcích a rezervacích. Rwanda je známá svými horskými gorilami, které můžete sledovat v národním parku Volcanoes. Můžete také vidět slony, lvy, nosorožce a mnoho dalších druhů zvířat.

Rwanda, plným názvem Republika Rwanda, je stát nacházející se ve východní Africe a je známý svými krásnými kopcovitými krajinami, přátelskými obyvateli a návratem k hospodářskému a sociálnímu růstu po tragických událostech 90. let 20. století. Rwanda je také známá jako "Země tisíce kopců" díky svým malebným krajinným rysům.

Hlavním městem Rwandy je Kigali, které je největším městem a ekonomickým centrem země. Kigali se rychle rozvíjí a nabízí moderní infrastrukturu, kavárny, restaurace a trhy s místními produkty.

Rwanda je známá svými úchvatnými kopcovitými krajinami až po horami Virunga v severní části země. Tato oblast je domovem hory Karisimbi, která je nejvyšší horou Rwandy. V regionu Virunga lze také nalézt vzácné hory gorily, což je jeden z hlavních důvodů, proč turisté navštěvují Rwandu.

Kulturní scéna Rwandy odráží rozmanitost etnických skupin v zemi, včetně Hutu, Tutsi a Twa. Rwandská hudba, tance a tradiční obřady jsou důležitou součástí místní kultury. Země také upřednostňuje místní ruční výrobu a umělecké řemeslo.

Historie Rwandy byla poznamenána konflikty a genocidou v roce 1994, která zasáhla zemi a zanechala hluboké jizvy. Nicméně Rwanda od té doby uskutečnila úžasný sociální a hospodářský obrat a stala se příkladem pokroku a usmíření.

Rwandská kuchyně zahrnuje pokrmy, jako je ibirayi (kari), ugali (pečený chléb z kukuřičné mouky) a brochette (grilované maso na špízu). Místní specialitou je také ikigali, silný a sladký čaj.

Pro turisty, kteří hledají poznání kultury, krásné přírody a možnost setkání s gorilami v přírodě, je Rwanda ideální destinací. Země nabízí možnosti pro trekking v horách Virunga, návštěvu národních parků, poznání místní kultury a zároveň svědčí o síle a odhodlání Rwandčanů, kteří překonali temné události minulosti a směřují k lepší budoucnosti.

Rwanda - informace o destinacích

Mapa Rwanda - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko