Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Severní Korea - informace

Hledáte zájezd do tajemné Severní Koreje? Zájezdy do Severní Koreje vás zavedou do této uzavřené země, která má svou jedinečnou kulturu, historii a politickou situaci. Během zájezdu do Severní Koreje můžete prozkoumat hlavní město Pchjongjang a další části země. Navštívíte monumenty a památníky, které oslavují režim, a dozvíte se více o...

Informace o zemi Severní Korea

Hledáte zájezd do tajemné Severní Koreje? Zájezdy do Severní Koreje vás zavedou do této uzavřené země, která má svou jedinečnou kulturu, historii a politickou situaci. Během zájezdu do Severní Koreje můžete prozkoumat hlavní město Pchjongjang a další části země. Navštívíte monumenty a památníky, které oslavují režim, a dozvíte se více o komunistické historii země.

 

Severní Korea, oficiálně známá jako Lidově demokratická republika Korea, je uzavřený stát nacházející se na Korejském poloostrově východně od Asie. Země je známá svým uzavřeným režimem, vojenskou silou a omezeným přístupem zahraničních návštěvníků, což ji činí jedním z nejizolovanějších států na světě.

Hlavním městem Severní Korey je Pchjongjang, které je také největším městem v zemi. Město je známé monumentálními sochami, vojenskými paradami a propagandistickými náměty.

Severní Korea má krásné krajiny, včetně hor, řek a lesů. Kumgangsan Mountains jsou oblíbeným místem pro pěší turistiku a přinášejí návštěvníkům příležitost prozkoumat přírodní scenérie. Severní Korea má také přístup k Východočínskému moři a několik přímořských letovisek.

Kulturní scéna Severní Korey je silně ovlivněna vládnoucí ideologií, kultem osobnosti Kimů a socialistickými hodnotami. Umění a kultura v zemi jsou kontrolovány státem a slouží propagandistickým účelům. Severokorejské tradice zahrnují tradiční tanec a hudbu, ale ty jsou často spojeny s glorifikací režimu.

Historie Severní Korey je komplikovaná a zahrnuje období japonské okupace, rozdělení Koreje po druhé světové válce a korejskou válku v letech 1950-1953. Země byla vedená Kim Il-sungem a jeho rodinou od vzniku státu a má jednu z nejuzavřenějších ekonomik na světě.

Kuchyně Severní Korey zahrnuje pokrmy, jako je kimchi (kvašená zelenina), bulgogi (grilované maso) a bibimbap (směs rýže a zeleniny). Tradiční korejské pokrmy jsou ovlivněny jihokorejskou kuchyní, ale mají své vlastní regionální variace.

Je důležité si uvědomit, že Severní Korea má velmi omezený přístup pro zahraniční návštěvníky a je důležité dodržovat místní zákony a pravidla. Cestování do Severní Korey vyžaduje zvláštní povolení a organizaci prostřednictvím autorizovaných agentur. Mnozí cestovatelé, kteří zemi navštíví, jsou omezeni na předem stanovené trasy a mají velmi omezený kontakt s místními obyvateli.

Mapa Severní Korea - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko