Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Slovinsko - Lublaň - informace

Hledáte zájezd do Lublaně, nádherného hlavního města Slovinska? Naše zájezdy do Lublaně vás zavedou do této okouzlující destinace, která je známá svými historickými památkami, kavárnami, uměleckými galeriemi a živou kulturní scénou. Lublaň je hlavním městem Slovinska a jedním z nejživějších a malebných měst ve střední Evropě. Tato krásná metropole se nachází uprostřed zelených kopců a je... Celý popis

Hledáte zájezd do Lublaně, nádherného hlavního města Slovinska? Naše zájezdy do Lublaně vás zavedou do této okouzlující destinace, která je známá svými historickými památkami, kavárnami, uměleckými galeriemi a živou kulturní scénou.

Lublaň je hlavním městem Slovinska a jedním z nejživějších a malebných měst ve střední Evropě. Tato krásná metropole se nachází uprostřed zelených kopců a je lemována řekou Lublaňkou. Lublaň je známá svým historickým dědictvím, architekturou, kulturou a živým kulturním životem.

Jedním z nejvýznamnějších symbolů města je Lublaňský hrad (Ljubljanski grad), který se vypíná na kopci nad městem. Hrad nabízí impozantní výhled na celé město a okolní krajinu. V samotném centru města se nachází Staré město (Stari trg), které je lemováno úzkými středověkými uličkami, kavárnami a historickými budovami.

Při procházce Lublaní určitě neuniknou návštěvníkům ikonické mosty, jako je Tromostovje (Tři mosty) a Drakarjev most (Drakarjev most), které jsou známé svým půvabem a historií. Náměstí Nezávislosti (Trg republike) je dalším význačným prostorem, na kterém se nachází budova slovinského parlamentu a Narodna galerija (Národní galerie).

Lublaň je také známá svými kulturními akcemi a festivaly. V létě se koná Festival Lublaň (Festival Ljubljana), na němž se konají koncerty, divadelní představení a další kulturní akce. Město má bohatou hudební scénu a divadelní život.

Oblast okolo Lublaně je obklopena nádhernou přírodou. Řeka Lublaňka je ideální pro procházky, cyklistiku a jízdu na kanoe. Kromě toho je toto město výchozím bodem pro výlety do okolních hor a národních parků.

Lublaň je také známá svým tradičním slovinským jídlem a víny. Můžete ochutnat místní speciality v jedné z mnoha restaurací nebo na tržištích, jako je Central Market (Osrednja tržnica).

Celkově vzato, Lublaň je jedním z nejkrásnějších a kulturně bohatých měst ve střední Evropě. Je to místo, které láká návštěvníky svým historickým kouzlem, uměním, kulturou a krásnou přírodou.

Mapa Lublaň - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko