Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Španělsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Španělska? Zájezdy do Španělska vás zavedou do této slunné destinace, která je známá svými rozmanitými krajinnými scenériemi, bohatou kulturou a chutnou kuchyní. Španělsko nabízí nádherné pláže na svých pobřežích, jako Costa del Sol, Costa Brava a Costa Blanca, kde si můžete užívat slunění, koupání a vodní sporty....

Informace o zemi Španělsko

Hledáte zájezd do krásného Španělska? Zájezdy do Španělska vás zavedou do této slunné destinace, která je známá svými rozmanitými krajinnými scenériemi, bohatou kulturou a chutnou kuchyní. Španělsko nabízí nádherné pláže na svých pobřežích, jako Costa del Sol, Costa Brava a Costa Blanca, kde si můžete užívat slunění, koupání a vodní sporty. Nechybí ani nádherné Baleárské a Kanárské ostrovy, které jsou ideálním místem pro dovolenou v exotickém prostředí.

 

Španělsko, oficiálně Království Španělsko, je jednou z evropských zemí ležících na Pyrenejském poloostrově na jihozápadě Evropy. Tato země má bohatou historii, různorodou kulturu, krásnou krajinu a významný vliv na světové dějiny.

Hlavním městem Španělska je Madrid, který je kulturním a politickým centrem země. Město je známé svými muzei, jako je Muzeum Prado, královským palácem a živou hudbou na náměstích večer. Barcelona, druhé největší město, je slavná svými modernistickými architektonickými skvosty, včetně Sagrada Família a Park Güell.

Španělsko nabízí různorodou krajinu, od hor a pláží po rozsáhlé zemědělské údolí a pouště. K jeho známým přírodním krásám patří Pyreneje, Bílé kopce Andalusie, národní parky jako je Sierra Nevada a slunné pláže Costa del Sol. Španělsko je také známé svými ostrovy, jako je Mallorca, Ibiza a Kanárské ostrovy, které jsou oblíbenými turistickými destinacemi.

Kulturní scéna Španělska je velmi bohatá a různorodá. Země má silnou literární tradici, včetně slavných autorů jako Miguel de Cervantes a Federico García Lorca. Španělská hudba zahrnuje flamenko, sevillanas a rumbu. Tance, jako je flamenco a tango, jsou výrazem vášně a výrazu.

Historie Španělska zahrnuje období římského a maurského vládnutí, Reconquisty (znovudobytí) a období španělského impéria, kdy země měla značný vliv na světových dějinách. V 20. století prošlo Španělsko občanskou válkou, následovanou dlouhým obdobím frankistické diktatury, které skončilo v roce 1975.

Kuchyně Španělska je rozmanitá a chutná. Země je známá pro své tapas, což jsou malé pokrmy, které se podávají ve společnosti. Mezi tradiční španělské pokrmy patří paella (výborná směs rýže s mořskými plody nebo kuřecím masem), gazpacho (chladná rajčatová polévka), a tortilla española (bramborový placka). Španělsko je také známé svými výbornými víny, včetně vína z La Rioja, Cava a sherry.

Španělsko je populární turistickou destinací, která láká návštěvníky svými kulturními bohatstvím, krásnými plážemi, kulinářskými pochoutkami a přátelským prostředím. Země je místem, kde se setkávají historie, kultura a moderní životní styl, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Mapa Španělsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko