Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Špicberky - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd na Špicberky? Špicberky jsou skupina ostrovů v Arktidě, které nabízí jedinečný zážitek pro dobrodružné cestovatele. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat drsnou arktickou krajinu, polární ledovce a fascinující divokou přírodu. Špicberky, plným názvem Špicberská národní správa (Svalbard), jsou odlehlým arktickým souostrovím ležícím v severním Atlantském... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd na Špicberky? Špicberky jsou skupina ostrovů v Arktidě, které nabízí jedinečný zážitek pro dobrodružné cestovatele. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat drsnou arktickou krajinu, polární ledovce a fascinující divokou přírodu.

Špicberky, plným názvem Špicberská národní správa (Svalbard), jsou odlehlým arktickým souostrovím ležícím v severním Atlantském oceánu mezi Norskem a Severním ledovým oceánem. Toto území je známé pro svou divokou a neosídlenou krajinu, ledovce, fjordy a bohatou arktickou faunu.

Hlavním městem Špicberků je Longyearbyen, což je největší osada na ostrově Spitsbergen. Město slouží jako centrum správy a hospodářství pro celé území Špicberků. Špicberky nabízejí jedinečnou arktickou krajinu s vysokými horami, věčným ledovcem a bohatými mořskými pobřežími.

Kulturní scéna na Špicbercích je ovlivněna hlavně norskou kulturou, ačkoli na ostrovech žije komunita různých národností, včetně vědců, kteří studují arktickou přírodu. Tradiční kultura zahrnuje řemeslné práce, jako je řezbářství na kosti, a folkovou hudbu.

Historie Špicberků je spojena s loďmi objevitelů a lovci na mořské savce, kteří přišli na ostrovy v 17. století. Během studené války byly Špicberky důležitým vojenským strategickým bodem. Dnes jsou Špicberky známé jako místo pro vědecký výzkum a ochranu přírody.

Kuchyně na Špicbercích je ovlivněna dostupností surovin a klimatickými podmínkami. Tradičními pokrmy zahrnují rybu a mořské plody, včetně tresky a kraba. Rovněž jsou populární pokrmy z jeleního masa a různé druhy chleba. Vzhledem k odlehlému poloze je třeba na Špicberkách počítat s omezeným přístupem k potravinovým zásobám.

Špicberky jsou oblíbeným cílem pro dobrodruhy, vědce a milovníky divoké přírody. Ostrovy nabízejí jedinečnou příležitost k pozorování arktické fauny, včetně ledních medvědů, sobů, tuleních kolonií a mnoha druhů ptáků. Také se zde nacházejí některé z největších ledovců v Evropě, což přiláká milovníky ledových krajin.

Špicberky jsou místem, kde se setkávají drsná arktická příroda, historie průzkumu a vědeckého výzkumu a neobvyklý způsob života v extrémních podmínkách. Toto odlehlé arktické území nabízí návštěvníkům zážitek, který se jen těžko dá najít jinde na světě.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko