Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Srí Lanka - Kalutara - informace

Hledáte zájezdy do Kalutary? Tato nádherná destinace na jihozápadním pobřeží Srí Lanky vás okouzlí svými písečnými plážemi, historickými památkami a nádhernými zahradami. Můžete si užít relaxaci na plážích obklopených kokosovými palmami, procházet se po starobylém městě Kalutara, navštěvovat tradiční buddhistické kláštery a prozkoumávat krásné botanické zahrady. Kalutara je místem, kde se... Celý popis

Hledáte zájezdy do Kalutary? Tato nádherná destinace na jihozápadním pobřeží Srí Lanky vás okouzlí svými písečnými plážemi, historickými památkami a nádhernými zahradami. Můžete si užít relaxaci na plážích obklopených kokosovými palmami, procházet se po starobylém městě Kalutara, navštěvovat tradiční buddhistické kláštery a prozkoumávat krásné botanické zahrady. Kalutara je místem, kde se setkávají kultura a příroda, a nabízí nezapomenutelné zážitky pro cestovatele hledající harmonii a krásu tropického ráje.

Kalutara je překrásné město a letovisko nacházející se na jihozápadním pobřeží Srí Lanky, kde se řeka Kalu Ganga setkává s Indickým oceánem. Toto místo je známé svými nádhernými plážemi, historickými památkami a kulturními atrakcemi, což ho činí atraktivním pro cestovatele hledající odpočinek a poznání místní kultury.

Hlavním lákadlem Kalutary jsou jeho pláže, které nabízejí teplý písek, kokosové palmy a křišťálově čisté vody Indického oceánu. Pláže jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty, jako je šnorchlování a surfování. Toto místo je známé svými malebnými západy slunce nad oceánem, což vytváří romantickou atmosféru pro páry.

V Kalutare můžete navštívit historický chrám Kalutara Bodhiya, což je jedno z nejposvátnějších míst pro buddhisty na Srí Lance. Chrám má impozantní stúpu a návštěvníci mohou prozkoumat jeho krásné okolí a krásnou architekturu. V blízkosti se nachází i starobylý klášter Kalutara Gangatilaka Vihara, který stojí na skalním útesu a nabízí úchvatný výhled na okolí.

Město Kalutara má také trhy, kde si můžete zakoupit suvenýry, místní řemeslné výrobky a čerstvé potraviny. Můžete ochutnat tradiční srílanskou kuchyni v místních restauracích a stáncích s občerstvením.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody je v okolí mnoho příležitostí pro průzkum. Můžete navštívit mangrovové lesy, podniknout výlety po řece Kalu Ganga nebo se vydat na pozorování ptáků.

Celkově řečeno, Kalutara je krásným místem pro cestovatele, kteří hledají plážovou dovolenou, historii a kulturní zážitky na Srí Lance. Toto letovisko nabízí relaxaci a možnost poznat místní kulturu a nádhernou přírodu.

 

Mapa Kalutara - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko