Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Srí Lanka - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd na Srí Lanky? Poznávací zájezdy do této nádherné ostrovní destinace vám umožní objevit bohatou kulturu, přírodní krásy a historické památky. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat historická města, jako je Kandy, Galle a Anuradhapura, která nabízejí starobylé chrámy a paláce. Srí Lanka, oficiálně Demokratická socialistická republika Srí Lanka, je... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd na Srí Lanky? Poznávací zájezdy do této nádherné ostrovní destinace vám umožní objevit bohatou kulturu, přírodní krásy a historické památky. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat historická města, jako je Kandy, Galle a Anuradhapura, která nabízejí starobylé chrámy a paláce.

Srí Lanka, oficiálně Demokratická socialistická republika Srí Lanka, je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Indickém oceánu. Tato země, někdy nazývaná "Perla Indického oceánu", je známá svými nádhernými plážemi, kulturním bohatstvím, bujnou přírodou a teplým tropickým podnebím.

Hlavním městem Srí Lanky je Sri Džajavardenepura Kotte, ale největším a nejdůležitějším městem je Kolombo, které se nachází na západním pobřeží. Město je moderní a kosmopolitní, a nabízí nákupy, kulinářské zážitky a kulturní atrakce.

Srí Lanka je známá svými krásnými plážemi, které obklopují celý ostrov. Oblast na jihu, včetně měst Galle a Mirissa, je populární pro své bílé písčité pláže a vynikající podmínky pro surfování. Kromě pláží zahrnuje Srí Lanka národní parky, džungli a hory, které jsou ideální pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře.

Kulturní scéna Srí Lanky odráží bohaté kulturní dědictví země. Zahrnuje tradiční tance, jako je kandyjský taneční festival, a bohatou hudbu, včetně tradičních hudebních nástrojů, jako je bubínek tabla. Srí Lanka má také mnoho starobylých klášterů, chrámů a archeologických památek.

Historie Srí Lanky sahá tisíce let zpět a zahrnuje období kolonizace Portugalci, Holanďany a Britskou Východoindickou společností. Země získala nezávislost na Spojeném království v roce 1948. Během nedávné historie byla Srí Lanka zasažena občanskou válkou, která skončila v roce 2009 a země se postupně zotavuje a rozvíjí.

Kuchyně Srí Lanky je plná exotických chutí a koření. Tradiční pokrmy zahrnují curry (často s rybou nebo kuřecím masem), různé druhy chutných rýžových a kokosových pokrmů, a pokrmy podávané banánovými listy.

Srí Lanka je ideálním místem pro turisty, kteří hledají krásnou přírodu, pláže, kulturní zážitky a dobrodružství. Země nabízí širokou škálu aktivit, od prohlídek historických památek po relaxaci na plážích a pozorování divoké zvířeny v národních parcích. Srí Lanka je místem, kde se setkávají bohaté kulturní tradice a nádherná příroda, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko