Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Svatá Lucie - informace

Hledáte zájezd na krásnou Svatou Lucii? Zájezdy na Svatou Lucii vás zavedou na karibský ostrov, který se pyšní nádhernými plážemi, horskými krajinami a bohatou kulturní dědictvím. Svatá Lucie je známá svými bílými písečnými plážemi a azurovými mořskými vodami, což ji činí ideálním místem pro odpočinek a vodní sporty. Můžete se koupat,...

Informace o zemi Svatá Lucie

Hledáte zájezd na krásnou Svatou Lucii? Zájezdy na Svatou Lucii vás zavedou na karibský ostrov, který se pyšní nádhernými plážemi, horskými krajinami a bohatou kulturní dědictvím. Svatá Lucie je známá svými bílými písečnými plážemi a azurovými mořskými vodami, což ji činí ideálním místem pro odpočinek a vodní sporty. Můžete se koupat, šnorchlovat nebo potápět v krásném korálovém útesu a objevovat podmořský svět.

 

Svatá Lucie, plným názvem Svatá Lucie, je ostrovní stát v Karibiku nacházející se na východním konci Karibských ostrovů. Tato země je známá svými nádhernými plážemi, horským terénem a kulturním bohatstvím.

Hlavním městem Svaté Lucie je Castries, které se nachází na severozápadním pobřeží ostrova. Město je kulturním a ekonomickým centrem země a nabízí trhy, obchody a historické památky, jako je katedrála svatého Marka.

Svatá Lucie má rozmanité krajiny, včetně národního parku Pinnacles, který nabízí nádherné výhledy na vrcholy ostrova, a vulkán Soufrière, který je aktivní a má termální prameny, které můžete navštívit. Pláže na západním pobřeží ostrova jsou známé svým bílým pískem a teplým karibským mořem.

Kulturní scéna Svaté Lucie je bohatá a různorodá díky směsi afrických, francouzských a britských vlivů. Tradiční hudba zahrnuje zouk a calypso, a každý rok se na ostrově koná karneval, což je velký kulturní festival s hudbou, tancem a karnevalovými průvody.

Historie Svaté Lucie zahrnuje období kolonizace Francouzi a Brity a boje mezi těmito dvěma mocnostmi o kontrolu nad ostrovem. Země byla v minulosti ovlivněna otroctvím a má bohatou historii, která je stále patrná v architektuře a kulturním dědictví.

Kuchyně Svaté Lucie zahrnuje pokrmy, jako je ovoce, ryby, tropické plody a karibské kari. Tradiční pokrmy zahrnují ackee s bakalárem, green fig and saltfish (banánový plátek s uzenou rybou) a fried plantains (smažené plantainy). Nezapomeňte ochutnat také rum, který je oblíbeným nápojem na ostrově.

Svatá Lucie je ideálním místem pro turisty, kteří hledají krásné pláže, horskou turistiku, vodní sporty a kulturní zážitky. Země nabízí nespočet možností pro dovolenou v přírodě, objevování historických památek a užívání si karibského způsobu života. Svatá Lucie je místem, kde se setkávají nádherná příroda, kulturní rozmanitost a karibská pohostinnost, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Svatá Lucie - informace o destinacích

Mapa Svatá Lucie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko