Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Svatý Martin - informace

  Hledáte zájezd na krásný ostrov Svatého Martina? Zájezdy na Svatý Martin vás zavedou na karibský ostrov, který je známý svými nádhernými plážemi, rozmanitými kulturami a výjimečným kulinářským zážitkem. Svatý Martin je unikátním ostrovem, který je rozdělený mezi dvě země: francouzskou a nizozemskou.   Svatý Martin, plným názvem Collectivity of...

Informace o zemi Svatý Martin

 

Hledáte zájezd na krásný ostrov Svatého Martina? Zájezdy na Svatý Martin vás zavedou na karibský ostrov, který je známý svými nádhernými plážemi, rozmanitými kulturami a výjimečným kulinářským zážitkem. Svatý Martin je unikátním ostrovem, který je rozdělený mezi dvě země: francouzskou a nizozemskou.

 

Svatý Martin, plným názvem Collectivity of Saint Martin, je ostrovní země nacházející se v Karibiku. Co je na Svatém Martinu unikátní, je to, že je rozdělen mezi dvě země: Francii na severu a Nizozemsko na jihu. Tato země je známá svými krásnými plážemi, rozmanitým kulturním dědictvím a exotickým karibským prostředím.

Hlavním městem francouzské části Svatého Martina je Marigot, zatímco nizozemskou částí je Philipsburg. Obě města nabízejí trhy, restaurace a přístavy pro lodě, kde připlouvají turisté z celého světa.

Svatý Martin je známý svými plážemi, které patří k nejkrásnějším na světě. Orient Beach na francouzské straně je oblíbeným místem pro plavání, potápění a vodní sporty. Pláže na nizozemské straně, jako Maho Beach, jsou známé pro pozorování startů a přistání velkých letadel na letišti Princess Juliana International Airport.

Kulturní scéna Svatého Martina je ovlivněna francouzskou, kreolskou a nizozemskou kulturou. Tradiční hudba, tance a festivaly jsou důležitou součástí kulturního dědictví. Každoroční karnevaly jsou oslavou hudby, tance a tradičního karibského umění.

Historie Svatého Martina zahrnuje období kolonizace Francouzi, Nizozemci a Španěly. Ostrov byl dějištěm mnoha konfliktů a změn vládců. Dnes je Svatý Martin známý svou harmonickou koexistencí mezi dvěma rozdílnými kulturami.

Kuchyně Svatého Martina je bohatá na rybu, mořské plody, tropické plody a exotické koření. Tradiční pokrmy zahrnují creole gumbo (pikantní polévka), jerk chicken (křupavá kuřecí kůrka s kořením) a johnnycake (placka). Na ostrově můžete ochutnat také různé druhy rumu a nizozemského sýra, který je populární v nizozemské části.

Svatý Martin je ideálním místem pro turisty, kteří hledají pláže, vodní aktivity, historii a kulturní zážitky. Tato destinace nabízí nespočet možností pro relaxaci na plážích, prozkoumávání historických památek a ochutnávání karibské kuchyně. Svatý Martin je místem, kde se setkávají dvě různé kultury, krásné pláže a přátelské prostředí, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

 

 

Mapa Svatý Martin - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko