Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Sýrie - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Sýrie? Sýrie má bohatou historii a kulturní dědictví, které sahá tisíce let zpátky. Tato země byla kolébkou mnoha významných civilizací, včetně římské, byzantské a islámské. Sýrie je známá svými historickými památkami, jako je starověká města Palmyra a Aleppo, která přitahují archeology a historiky z celého světa. Sýrie, oficiálně Sýrská arabská republika, je země... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Sýrie? Sýrie má bohatou historii a kulturní dědictví, které sahá tisíce let zpátky. Tato země byla kolébkou mnoha významných civilizací, včetně římské, byzantské a islámské. Sýrie je známá svými historickými památkami, jako je starověká města Palmyra a Aleppo, která přitahují archeology a historiky z celého světa.

Sýrie, oficiálně Sýrská arabská republika, je země nacházející se v Blízkém východě v západní části Asie. Tato země má bohatou historii, rozmanitou kulturu a různorodou krajinu.

Hlavním městem Sýrie je Damašek, což je jedno z nejstarších kontinuálně obývaných měst na světě. Město je známé svými historickými památkami, včetně Velké mešity Omajjádů a Damašského bazaru, kde lze najít různé tradiční produkty.

Sýrie nabízí různorodou krajinu, zahrnující pouště, hory, řeky a mořské pobřeží na Středozemním moři. Mezi zajímavé přírodní památky patří například pouštní oázy, jako je Palmýra, a horské oblasti včetně Antilibanonských hor a horstva Jabal al-Duruz.

Kulturní scéna Sýrie je bohatá a rozmanitá. Země má tradiční umění, hudbu a tance, které odrážejí mnohoetnickou a multikulturní povahu. Mezi známé tradiční hudební nástroje patří oud a qanun. Sýrie má také bohatou literární tradici a historii starověkého umění.

Historie Sýrie sahá tisíce let zpět, s význačnými civilizacemi, jako byly starověké Mezopotámie, Fénicie a římská říše. Důležitou historickou oblastí je Sýrie také v islámské historii. Důležité památky zahrnují starověké města, archeologické naleziště a starověké památky, jako je Aleppo a Krak des Chevaliers.

Kuchyně Sýrie je známá pro své bohaté a kořeněné pokrmy. Tradiční pokrmy zahrnují hummus, falafel, baklávu, kebab, a různé druhy kibbeh (mleté maso a bulgur). Místní kuchyně je také ovlivněna tureckou a libanonskou kuchyní.

Je třeba poznamenat, že Sýrie byla několik let násilně zasažena občanskou válkou, což mělo vážné důsledky pro zemi a její obyvatele. Konflikt přivedl k rozsáhlému lidskému utrpení, ničení kulturního dědictví a rozsáhlým migračním pohybům.

Sýrie je zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím, které však bylo zasaženo nedávnými událostmi občanské války. Doufejme, že se situace v budoucnosti zlepší a země bude moci obnovit své kulturní a historické bohatství a nabídnout návštěvníkům jedinečné zážitky.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko