Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Tibet - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Tibetu? Tibet je fascinující autonomní oblast v Číně, která nabízí jedinečný mix nádherné přírody, duchovního dědictví a kultury. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat úžasnou himalájskou krajinu a získat hlubší porozumění tibetskému buddhismu a tradičnímu způsobu života. Tibet, oficiálně známý jako Tibetská autonomní oblast Čínské lidové republiky,... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Tibetu? Tibet je fascinující autonomní oblast v Číně, která nabízí jedinečný mix nádherné přírody, duchovního dědictví a kultury. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat úžasnou himalájskou krajinu a získat hlubší porozumění tibetskému buddhismu a tradičnímu způsobu života.

Tibet, oficiálně známý jako Tibetská autonomní oblast Čínské lidové republiky, je území ležící vysoko v himálajských horách ve střední Asii. Tibet je známý svou jedinečnou kulturou, bohatým duchovním dědictvím a nádhernými horskými krajinami.

Hlavním městem Tibetu je Lhasa, která je také kulturním a náboženským centrem. Město je známé díky svým tradičním tibetským klášterům, včetně Potala, který byl bývalou rezidencí dalajlamy. Dalšími významnými městy v Tibetu jsou Shigatse, Gyantse a Nyingchi.

Tibet je známý svými úchvatnými horskými krajinami, včetně pohoří Himaláje, Karakoram a Gangdisê. Nejvyšší hora na světě, Mount Everest (známá v Tibetu jako Mount Qomolangma), se nachází na hranici mezi Tibetem a Nepálem. Tibet také nabízí nádherná jezera, ledovce, údolí a pastviny, což z něj činí ideální destinaci pro horolezce a příznivce outdoorových aktivit.

Kulturní scéna Tibetu je velmi ovlivněna buddhismem a tibetským buddhismem zvlášť. Většina obyvatel Tibetu jsou buddhisté a kláštery hrají význačnou roli v každodenním životě. Tradiční tibetské umění, jako je thangka malba a tkaní koberců, jsou proslulé svou krásou. Tibet také má bohatou literární tradici, která zahrnuje starověké texty, jako je "Kniha mrtvých."

Historie Tibetu je bohatá a komplikovaná, včetně období nezávislého tibetského království, tibetského impéria a období, kdy bylo Tibet součástí Čínské říše. Tibet byl okupován Čínskou lidovou republikou v roce 1950, což vedlo k uprchlickému hnutí a mezinárodním sporům.

Tibetská kuchyně zahrnuje pokrmy jako momo (náplň do těstovin), thukpa (polévka s nudlemi), tsampa (kukuřičná mouka) a různé druhy čaje, zejména slavný tibetský čaj s máslem a solí známý jako "butter tea."

Tibet je fascinujícím územím, které láká návštěvníky svým duchovním dědictvím, krásou přírody a unikátní kulturou. Země nabízí možnosti pro prozkoumávání klášterů, meditace, trekking v horách a poznávání tradičního tibetského způsobu života. Tibet je místem, kde se setkávají duchovní hloubka, úžasná příroda a tradiční tibetské hodnoty.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko