Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Tunisko - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Tuniska? Tunisko je krásnou zemí v severní Africe, která nabízí pestré krajiny, bohatství historie a fascinující kulturu. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat různé regiony a objevovat různé aspekty této zajímavé destinace. Tunisko, oficiálně Tuniská republika, je stát ležící na severním pobřeží Afriky na Středozemním moři. Tato země je známá svými... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Tuniska? Tunisko je krásnou zemí v severní Africe, která nabízí pestré krajiny, bohatství historie a fascinující kulturu. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat různé regiony a objevovat různé aspekty této zajímavé destinace.

Tunisko, oficiálně Tuniská republika, je stát ležící na severním pobřeží Afriky na Středozemním moři. Tato země je známá svými krásnými plážemi, bohatou historií a kulturou, a zahrnuje několik historických památek a archeologických nalezišť.

Hlavním městem Tuniska je Tunis, což je kulturním, hospodářským a politickým centrem země. Ve městě Tunis se nachází historické památky, jako je Medina (staré město), Katedrála Saint Vincent de Paul, archeologické muzeum a mnoho tradičních trhů (suq), kde můžete ochutnat místní jídla a zakoupit řemeslné výrobky.

Tunisko nabízí nádherné pláže podél Středozemního moře, které lákají milovníky slunce a vodních sportů. Oblast Djerba, Sousse a Hammamet jsou populárními letovisky. Pro ty, kteří mají zájem o historii a archeologii, je Tunisko domovem mnoha starověkých měst a památek, jako je Kartágo, El Djem, a historické ruinové město Dougga.

Kulturní scéna Tuniska je pestrá a odráží směsicu arabských, berberských a středomořských vlivů. Tuniská hudba a tanec jsou důležitou součástí místní kultury, a mnoho tradičních festivalů a slavností se koná po celý rok.

Historie Tuniska je bohatá a zahrnuje období koloniální nadvlády, zejména římského a osmanského období. Tunisko získalo nezávislost od Francie v roce 1956 a stalo se republikou.

Tuniská kuchyně je proslulá svými chutnými pokrmy, jako je couscous, tajine, brik (pikantní těsto plněné vajíčkem a rybou) a mnoho druhů mořských plodů a oliv. Tradiční tuniský čaj s mátou je také velmi oblíbený.

Tunisko je populární turistickou destinací pro ty, kteří hledají kombinaci plážového odpočinku, kulturního poznání a dobrodružství v historických památkách. Země nabízí možnosti pro prozkoumávání památek, ochutnávání místní kuchyně a pozorování tradičních řemesel. Tunisko je místem, kde se setkávají krása Středozemního moře, historie a teplé pohostinné prostředí.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko