Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Turecko - informace

Hledáte zájezd do Turecka? Zájezdy do Turecka vás zavedou do této úžasné země spojující evropskou a asijskou kulturu, která nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu a rozmanité zážitky. Turecko je známé svými historickými památkami, jako je Hagia Sophia, Modrá mešita a Topkapi palác v Istanbulu. Můžete procházet starobylými uličkami a...

Informace o zemi Turecko

Hledáte zájezd do Turecka? Zájezdy do Turecka vás zavedou do této úžasné země spojující evropskou a asijskou kulturu, která nabízí bohatou historii, nádhernou přírodu a rozmanité zážitky. Turecko je známé svými historickými památkami, jako je Hagia Sophia, Modrá mešita a Topkapi palác v Istanbulu. Můžete procházet starobylými uličkami a prozkoumávat bohatou historii a kulturu země.

 

Turecko, oficiálně Turecká republika, je jedinečnou zemí spojující východní a západní kultury, ležící na rozhraní Evropy a Asie. Tato země má bohatou historii, rozmanitou geografii a je známá svými krásnými plážemi a kulturním dědictvím.

Hlavním městem Turecka je Ankara, ale největším a nejznámějším městem je Istanbul. Istanbul leží na břehu Bosporu, který odděluje Evropu od Asie, a nabízí bohatou historii a kulturu. Město je plné historických památek, včetně Hagia Sophia, Modré mešity, Topkapiho paláce a mnoha dalších.

Turecko je známé svými nádhernými plážemi na Středozemním moři a Egejském moři. Oblasti jako Bodrum, Antalya, a Marmaris jsou populárními letovisky, kde návštěvníci mohou relaxovat na pláži, potápět se, šnorchlovat a vychutnávat si sluneční svit. Turecko má také jedinečnou geografii, včetně skalnatých kaňonů a krásných horských regionů.

Kulturní scéna Turecka je bohatá a odráží historické vlivy Byzance, Říma, Osmanské říše a islámu. Tradiční turecká hudba a tanec jsou důležitou součástí místní kultury, a země je také známá pro své trhy (bazaary) a řemeslné výrobky, jako je keramika a koberce.

Historie Turecka sahá až k antickým civilizacím, jako byla Lydie a Frýgie, a později k Osmanské říši, která ovládala rozsáhlá území. V moderní době Turecko získalo nezávislost po pádu Osmanské říše v roce 1923 a bylo založeno jako sekulární republika pod vedením Mustafy Kemala Atatürka.

Turecká kuchyně je proslulá svými chutnými pokrmy, jako je kebab, baklava, dolma (plněná zelenina) a mnoho druhů meze (malých pokrmů). Tradiční turecký čaj a káva jsou také oblíbené.

Turecko je populární turistickou destinací pro milovníky historie, krásné přírody a pestré kultury. Země nabízí možnosti pro prozkoumávání historických památek, plážové dovolené, trekking v horách a ochutnávání lahodné turecké kuchyně. Turecko je místem, kde se setkávají starověká historie, moderní dobrodružství a vřelá pohostinnost.

Mapa Turecko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko