Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Turkmenistán - informace

Hledáte zájezd do exotického Turkmenistánu? Zájezdy do Turkmenistánu vás zavedou do této středoasijské země, která nabízí unikátní kulturní a přírodní zážitky. Turkmenistán je známý svými pouštními krajinnými scenériemi a jedinečnými historickými památkami. Můžete navštívit města, jako je Ašchabad, které se pyšní moderní architekturou a bílými...

Informace o zemi Turkmenistán

Hledáte zájezd do exotického Turkmenistánu? Zájezdy do Turkmenistánu vás zavedou do této středoasijské země, která nabízí unikátní kulturní a přírodní zážitky. Turkmenistán je známý svými pouštními krajinnými scenériemi a jedinečnými historickými památkami. Můžete navštívit města, jako je Ašchabad, které se pyšní moderní architekturou a bílými mramorovými budovami, a zároveň si prohlédnout starobylé ruiny a památky, které připomínají historické dědictví země.

Turkmenistán, oficiálně známý jako Turkmenistánský prezidentský režim, je stát v Střední Asii, ležící mezi Kazachstánem na severu, Uzbekistánem na severu a východě, Afghánistánem na jihu a Íránem na západě. Tato země má jedinečnou historii, bohatou kulturu a rozsáhlé přírodní zdroje, zejména v oblasti energetiky.

Hlavním městem Turkmenistánu je Ašchabad, které je známé pro svou monumentální architekturu a výraznou bílou mramorovou zástavbu. Město hostí mnoho impozantních budov a památek, včetně Nezávislosti archy, památníku neutrality a Turkmenbashiho paláce. Ašchabad je také bohaté na parky a zahrady a nabízí zelený kontrast v suchém klimatu.

Geografie Turkmenistánu zahrnuje převážně pouštní krajiny, což z něj činí jednu z nejsušších zemí na světě. Karakumská poušť, která se rozkládá na většině území země, je domovem největšího písečného moře na světě, zvaného Karakumský písek. Turkmenistán také má několik slaných jezer, z nichž nejvýznamnější je jezero Kara-Kum.

Kulturní scéna Turkmenistánu je pozoruhodná a odráží bohaté kulturní dědictví. Tradiční tance, hudba a řemesla hrají významnou roli v místní kultuře. Turkmenistán má také bohatou tradici výroby koberců, které jsou známé svými složitými vzory a barvami.

Historie Turkmenistánu zahrnuje období, kdy bylo součástí různých říší, včetně Parthské říše a perského Safávovského impéria. Po první světové válce se Turkmenistán stal součástí Sovětského svazu a získal nezávislost v roce 1991 po rozpadu SSSR. Od té doby byla země významně ovlivněna svým dlouholetým prezidentem Saparmuratem Nijazovem, známým jako Turkmenbashi, který vládl až do své smrti v roce 2006.

Turkmenská kuchyně zahrnuje pokrmy, jako je plov, manty (plněné knedlíky), a různé druhy masa, včetně skopu a hovězího masa. Tradičním nápojem je čaj a kumyss, který je fermentovaným kozím nebo klisním mlékem.

Turkmenistán je zemí s bohatou historií, jedinečnou kulturou a záhadnou krajinou. Země nabízí možnosti pro prozkoumávání historických památek, objevování pouštní krajiny a poznávání místního způsobu života. Turkmenistán je místem, kde se setkává orientální exotika, klenoty architektury a pohostinnost místního obyvatelstva.

Turkmenistán - informace o destinacích

Mapa Turkmenistán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko