Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Uganda - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Ugandy? Uganda je africkou zemí, která nabízí úchvatnou divočinu, bohatství divoké zvěře a jedinečnou kulturu. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat různé části této krásné destinace a objevovat různé aspekty jejího prostředí. Uganda, plným názvem Republika Uganda, je vnitrozemský stát ve východní Africe, ležící na rovníku. Tato země je známá svou... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Ugandy? Uganda je africkou zemí, která nabízí úchvatnou divočinu, bohatství divoké zvěře a jedinečnou kulturu. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat různé části této krásné destinace a objevovat různé aspekty jejího prostředí.

Uganda, plným názvem Republika Uganda, je vnitrozemský stát ve východní Africe, ležící na rovníku. Tato země je známá svou pestrou biodiverzitou, úchvatnými přírodními krásami a bohatou kulturou.

Hlavním městem Ugandy je Kampala, která leží na březích Viktoriina jezera. Město je ekonomickým, kulturním a politickým centrem země. V Kampale najdete různé trhy, historické památky, jako je Gadaffi National Mosque a Mengo Palace, a také mnoho tradičních restaurací a uličních stánků s místními pokrmy.

Uganda je známá svými přírodními krásami, včetně národních parků, deštných pralesů a vodopádů. Země je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, lvů, goril a chimpansů. Národní park Bwindi Impenetrable Forest je známý pro gorily na hraně vyhynutí a představuje jeden z nejcennějších ekosystémů na světě.

Kulturní scéna Ugandy je různorodá a odráží mnoho etnických skupin a kmenů, které tvoří tuto zemi. Různé tradice, tance, hudba a řemesla jsou důležitou součástí místní kultury. Uganda má také bohaté dědictví umění a řemesel, včetně tradičního vyšívaného textilu a keramiky.

Historie Ugandy zahrnuje období koloniální nadvlády Velké Británie a britského protektorátu, následované nezávislostí v roce 1962. Země byla později sužována politickými nepokoji, ale v posledních desetiletích se stabilizovala a začala se rozvíjet.

Ugandská kuchyně je různorodá a zahrnuje pokrmy, jako je matoke (banány vařené v banánových listech), posho (příloha z kukuřičné mouky), luwombo (pikantní jídlo vařené v banánových listech) a různé druhy masa a ryb. Tradiční nápoje zahrnují ajon, pivo a šťávy z tropického ovoce.

Uganda je ideálním místem pro dobrodružné cestovatele, kteří hledají pozoruhodné přírodní krásy, safari a kulturní poznání. Země nabízí možnosti pro pozorování divokých zvířat, trekking, rafting na řekách Nilu a Bílého Nilu a prozkoumávání místních trhů a vesnic. Uganda je místem, kde se setkává pestrost přírody, historie a různorodá kultura.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko