Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Ukrajina - informace

Hledáte zájezd na Ukrajinu? Zájezdy do Ukrajiny vás zavedou do této rozsáhlé východoevropské země, která nabízí bohatou historii, krásné památky a různorodou kulturu. Ukrajina je známá svými historickými městy, jako je Kyjev, Lvov a Oděsa. Můžete procházet malebnými uličkami, obdivovat starobylé kostely, paláce a pevnosti a prozkoumat kulturní...

Informace o zemi Ukrajina

Hledáte zájezd na Ukrajinu? Zájezdy do Ukrajiny vás zavedou do této rozsáhlé východoevropské země, která nabízí bohatou historii, krásné památky a různorodou kulturu. Ukrajina je známá svými historickými městy, jako je Kyjev, Lvov a Oděsa. Můžete procházet malebnými uličkami, obdivovat starobylé kostely, paláce a pevnosti a prozkoumat kulturní dědictví země.

 

Ukrajina je největší zemí v Evropě, která se nachází ve východní části kontinentu. Tato země má bohatou historii, rozmanitou kulturu a rozsáhlou geografii, zahrnující horské oblasti, nížiny, řeky a černomořské pobřeží.

Hlavním městem Ukrajiny je Kyjev, který je také kulturním a historickým centrem země. Město je plné památek, včetně chrámů, katedrál, muzeí a historických náměstí. Kyjev je známý pro Kyjevskou pevnost, Kyjevskou Pecherskou lávru a Zlatou bránu.

Ukrajina je zemí s bohatou historií, zahrnující období kyjevské Rusi, vliv Mongolů, polské a litevské unie, kozáckých státečků a komunistického období v rámci Sovětského svazu. Země získala nezávislost v roce 1991 po rozpadu Sovětského svazu a stala se nezávislým státem.

Geograficky je Ukrajina velmi rozmanitá. Zahrnuje Karpaty na západě, Krymské hory na jihu a nížiny na severu a východě. Černomořské pobřeží na jižním Krymu je populární destinací pro plážový odpočinek a vodní sporty.

Kulturní scéna Ukrajiny je bohatá a odráží směsici slovanských, evropských a asijských vlivů. Ukrajina je známá pro svou literaturu, hudbu, tanec a tradiční umění. Tradiční ukrajinská hudba zahrnuje hudební nástroje, jako je bandura a balalaika, a písničky o kozácích a historii.

Ukrajinská kuchyně je chutná a zahrnuje pokrmy, jako je boršč (červená řepová polévka), pelmeni (plněné knedlíky), vareniki (tvarohové knedlíky) a různé druhy masa a ryb. Tradiční nápoje zahrnují horilku (ukrajinskou pálenku) a kvas (fermentovaný sladký nápoj).

Ukrajina je ideálním místem pro milovníky historie, kultury a přírodních krás. Země nabízí mnoho historických památek, muzeí, krásných hor, národních parků a kulturních festivalů. Ukrajina je místem, kde se setkává bohatá historie, pohostinnost místního obyvatelstva a různorodá krajina.

 

Ukrajina - informace o destinacích

Mapa Ukrajina - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko