Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Velká Británie - Edinburg - informace

Hledáte zájezd do nádherného Edinburghu? Edinburgh je hlavním městem Skotska a jednou z nejzajímavějších destinací ve Velké Británii. Zájezdy do Edinburghu vás zavedou do tohoto historického a kulturního centra, které nabízí nádherné památky, festivaly, bohatou kulturu a krásnou přírodu.   Edinburgh, hlavní město Skotska, je jedním z nejkrásnějších a nejhistoričtějších měst ve Spojeném... Celý popis

Hledáte zájezd do nádherného Edinburghu? Edinburgh je hlavním městem Skotska a jednou z nejzajímavějších destinací ve Velké Británii. Zájezdy do Edinburghu vás zavedou do tohoto historického a kulturního centra, které nabízí nádherné památky, festivaly, bohatou kulturu a krásnou přírodu.

 

Edinburgh, hlavní město Skotska, je jedním z nejkrásnějších a nejhistoričtějších měst ve Spojeném království. Svým bohatým kulturním dědictvím, architekturou, uměním a úchvatnou přírodou přitahuje návštěvníky z celého světa. Město leží na jihovýchodě Skotska a je známé svými kopcemi, historickými památkami a živým kulturním životem.

Za hlavní turistickou atrakci Edinburgu lze považovat historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Středověká královská míle (Royal Mile) je hlavní ulicí, která prochází historickým centrem, a je lemována krásnými budovami, obchody, kavárnami a restauracemi. Zde naleznete také mnoho významných památek, včetně hradu Edinburg, který dominuje nad městem.

Město je také známé pro svou kulturní scénu. Každoročně hostí berlínský festival, festival knihy, festival komedie a další kulturní události. V Edinburgu se nachází mnoho muzeí a galerií, včetně National Museum of Scotland a Scottish National Gallery.

Kromě kulturních atrakcí nabízí Edinburgh také úchvatnou přírodu. Hory a parky v okolí města poskytují možnosti pro turistiku, horolezectví a krásné výhledy na okolní krajinu. Arthur's Seat, vyhaslý sopečný kužel ve středu města, je oblíbeným místem pro výlety a procházky.

Tradiční skotská kuchyně je bohatá a chutná, a návštěvníci mohou ochutnat pokrmy, jako je haggis, neeps and tatties (tradiční jídlo), skotský losos a whisky. Edinburgh je také známý pro svou nabídku piva a whisky, a existuje mnoho hospod a barů, kde si můžete vychutnat místní nápoje.

Edinburgh je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají kombinaci historie, kultury, krásné přírody a skotské pohostinnosti. Město nabízí možnosti pro prohlídky historických památek, procházky uličkami Starého Města, výlety do přírody a ochutnávky tradiční skotské kuchyně a nápojů. Edinburgh je místem, kde se setkávají bohatá historie, umění a pohostinnost místního obyvatelstva.

Mapa Edinburg - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko